
Brand: Blowhot
Blowhot Lara 75cm Auto-Clean Chimney
Pack Of 1N
Not serviceable in your area - 562125
Specification
| Brand | Blowhot |
| ISIN | ETMHXQ6W5N |
| Offer ID | 1014999268 |
| Brand Collection Name | Lara |
| Size | 60 x 46 x 83 cm |
| Brand Colour | Black |
| Length | 60 cm |
| Width | 46 cm |
| Finish | Glossy |
| Voltage | 220 v |
| Filter Type | Without Filter |
| Control Type | Touch |
| Noise Level | <59 dB |
| Installation Type | Wall Mounted |
| Package Contents | 1 Pc Chimney |
| Pack Of | 1 |
| Warranty | General Warranty: 1 year, Motor: 12 years(Lifetime), Blower: 2 years, Main PCB: 2 years |
| Country of Origin | India |
| Customer Care Address | Toll Free: 1800-233-3545, Email : [email protected] |
| Manufactured By | Blowhot Kitchenware Appliances Pvt Ltd, B-15, Polo ground Industrial Estate, Indore - 452015 |
| Packed By | Blowhot Kitchenware Appliances Pvt Ltd, B-15, Polo ground Industrial Estate, Indore - 452015 |