
Brand: Hindware

Hindware Etios White Visible Flush Tank
Pack Of 1N
Not serviceable in your area - 562125
Specification
| Brand | Hindware |
| ISIN | EM9NA5UJXW |
| Offer ID | 1000625325 |
| Brand Collection Name | Etios |
| Brand Model Number | 21056 |
| Size | 350 mm x 160 mm x 370 mm |
| Brand Colour | White |
| Length | 350 mm |
| Width | 160 mm |
| Capacity | 8 L |
| Material | Ceramic |
| Type | Visible |
| Flushing Type | Dual |
| Package Contents | 1 Pc Flush Tank |
| Pack Of | 1 |
| Warranty | 2 years |
| Country of Origin | India |
| Customer Care Address | Toll Free: 1800 200 7577, Email ID: [email protected] |
| Manufactured By | HSIL Limited Somanipuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |
| Packed By | HSIL Limited Somanipuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |
Product Description
This flush tank from Hindware matches perfectly with any type of washroom. This flush tank comes with a 2 years warranty. This ceramic flush tank a long lasting glossy finish.
Long lasting
8 litre capacity
Fine Material
Easy to Fit
Key Features: