
Brand: Hindware
Hindware Five Flow Hand Held Shower
Pack Of 1N
Not serviceable in your area - 562125
Specification
| Brand | Hindware |
| ISIN | E2YDGN38QO |
| Offer ID | 1003325111 |
| Brand Model Number | F160007CP |
| Size | 97 mm x 97 mm |
| Brand Colour | Chrome |
| Length | 97 mm |
| Hose Pipe Length | 1.5 m |
| Width | 97 mm |
| Shape | Round |
| Finish | Chrome |
| Spray Pattern | Five Flow |
| Hose Pipe Material | Stainless Steel |
| Material | ABS |
| Mounting Type | Wall Mounted |
| Shower Arm Included | No |
| Package Contents | 1 Pc Hand Shower with Hose Pipe |
| Pack Of | 1 |
| Warranty | 1 year |
| Country of Origin | India |
| Customer Care Address | Toll Free: 1800 200 7577, Email ID: [email protected] |
| Manufactured By | HSIL Limited. Somanypuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |
| Packed By | HSIL Limited. Somanypuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |