Home /  Bathroom /  Wash Basins /  Wall hung Basin /Â
Hindware WINDSOR 460 mm x 360 mm Star White Wall hung Basin

Brand: Hindware
Hindware WINDSOR 460 mm x 360 mm Star White Wall hung Basin
Pack Of 1N
Not serviceable in your area - 562125
Specification
| Brand | Hindware |
| ISIN | EG9HUAQ1VK |
| Offer ID | 1000494766 |
| Brand Collection Name | WINDSOR |
| Brand Model Number | 10036 |
| Size | 460 mm x 360 mm |
| Brand Colour | Star White |
| Length | 460 mm |
| Width | 360 mm |
| Shape | Rectangle |
| Finish | Glossy |
| Material | Ceramic |
| Faucet Holes | 1 |
| Package Contents | 1 Pc Wash Basin |
| Pack Of | 1 |
| Warranty | 10 years |
| Country of Origin | India |
| Customer Care Address | Toll Free: 1800 200 7577, Email ID: [email protected] |
| Manufactured By | HSIL Limited Somanypuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |
| Packed By | HSIL Limited Somanypuram, Brahmanpally, Bibinagar, Dist. Nalgonda, Telangana - 508126 |