Home /  Bathroom /  Toilets /  One Piece Toilet /Â
Parryware Aster S-220 Floor Mounted White Single Piece Toilet
Brand: Parryware
Parryware Aster S-220 Floor Mounted White Single Piece Toilet
Pack Of 1N
Specification
| Brand | Parryware |
| ISIN | EDUIWS1J6G |
| Offer ID | 1014894538 |
| Brand Collection Name | Aster |
| Brand Model Number | C896646 |
| Size | 665 x 360 x 720 mm |
| Brand Colour | White |
| Width | 360 mm |
| Finish | Glossy |
| Litres Per Full Flush | 6 L |
| Litres Per Half Flush | 3 L |
| Material | Ceramic |
| Flushing Type | Dual |
| Handle Location | Top |
| Installation Type | Floor Mounted |
| Type of Lid | Soft Close |
| Type Of Trap | S Trap |
| Trap Distance | 220 mm |
| Package Contents | 1 Pc one Piece toilet |
| Pack Of | 1 |
| Warranty | 10 years |
| Country of Origin | India |