Home /  Plywood & Laminates /  Edgeband /  Edgeband /Â
Uro Decor 2026 Khaya Mahagony Matte 40 mm x 2 mm 2 mm 50 m Edgeband

Brand: Uro Decor

Uro Decor 2026 Khaya Mahagony Matte 40 mm x 2 mm 2 mm 50 m Edgeband
Not serviceable in your area - 562125
Specification
| Brand | Uro Decor |
| ISIN | E4ZNA3B0D9 |
| Offer ID | 1016012615 |
| Brand Model Number | 2026 |
| Size | 40 mm x 2 mm |
| Brand Colour | Khaya Mahagony |
| Length | 50 m |
| Width | 40 mm |
| Thickness | 2 mm |
| Finish | Matte |
| Pattern | Wood |
| Material | PVC |
| Usage | Interior |
| Warranty | Not Applicable |
| Country of Origin | India |
| Customer Care Address | Contact: 9818311055, Email: [email protected] |
| Manufactured By | Urodecor 12/2 D Okhala Industrial Area,Phase 2,New Delhi-110020 |
| Packed By | Urodecor 12/2 D Okhala Industrial Area,Phase 2,New Delhi-110020 |
About Brand
The journey of E3 Group (Uro Decor) began in 1990 with the establishment of a small venture in the plywood segment in Delhi founded by Shri Sanjay Garg. E3 utilizes state-of-art and high-tech technology/machines to produce a quality, well-designed, durable, cost-effective product for its esteemed customers. The team of professionals always ensures exceeding customer expectations and staying updated to trends & customer preferences.